STEPIM - Wnętrza
French Touch Concrete
Home    >>   oferta    >>    blog   >>    wyroby z miedzi mają swój renesans

Czy po pandemii zmienią się nasze wybory ?

Trudny czas pandemii Covid-19 uwrażliwia nas na zdrowie i higienę.

Planując i projektując wyposażenie wnętrz warto wybierać produkty i materiały, które posiadają naturalne właściwości wspomagające walkę z drobnoustrojami.

Wyroby z miedzi przeżywają swój renesans. Chociaż drobnoustroje odkryto dopiero w XIX wieku to właściwości prozdrowotne miedzi były już doceniane wiele wieków wcześniej.

Starożytni Egipcjanie stosowali miedź jako środek odkażający wodę pitną, a do transportu wody pitnej używali rur wykonanych właśnie z miedzi. Badania naukowe wykazują, że miedź skutecznie zapobiega rozprzestrzenianiu się bakterii i wirusów.

W wyrobach codziennego użytku miedź występuje w czystej postaci lub jako stop. Dwa najbardziej znane stopy miedzi to brąz ( stop miedzi i cyny ) oraz mosiądz ( stop miedzi i cynku ). Prawdopodobnie po pandemii będziemy bardziej otwarci nie tylko na wyroby eco, ale przede wszystkim na materiały prozdrowotne. Już teraz w najlepszych restauracjach używane są garnki i patelnie miedziane, a naczynia miedziane są coraz bardziej popularne w naszych domach.

W ofercie STEPIM French Touch Concrete jest szereg produktów wykonanych właśnie z miedzi.

Stepim umywalka miedziana emma

Ręcznie wykonana umywalka z miedzi czerwonej, polerowanej. Model występuje w kilku rozmiarach. Umywalka miedziana w nowoczesnym design stanowi interesującą propozycję do łazienek gościnnych. Umywalki miedziane są coraz częściej wybierane również do salonów kosmetycznych czy salonów fryzjerskich.

Kran w wykończeniu miedź błyszcząca, Herbeau
Kran w wykończeniu miedź starzona, Herbeau

W łazience najczęściej dotykamy pokręteł baterii.

Baterie i krany w wykończeniu miedzi błyszczącej lub miedzi starzonej to nasza propozycja nie tylko do łazienek klasycznych.

umywalka na konsoli

Bateria Royal w wykończeniu miedź starzona wraz z konsolą pod białą umywalkę. Konsola w wykończniu miedzi starzonej.

Bateria kuchenna miedź błyszcząca, Herbeau

Miedź to ciekawy materiał do nowoczesnych baterii kuchennych.

Baterie miedziane najlepiej oddają loftowy charakter wnętrza.

Miedziane misy mogą podkreślić wyrafinowany charakter wnętrza. Colette to ręcznie wykonana umywalka ośmiokątna z szerokim, dekoracyjnym rantem. Colette to również zlewozmywak miedziany.

Miedź jest szczególnie pożądana w kuchni. Miedziany zlewozmywak to elegancja i szczególna dbałość o higienę. Do kompletu proponujemy również miedziany ociekacz.

Rzadko zastanawiamy się jak często dotykamy klamek w domu lub w pracy. Klamka to niewielki produkt, który w czasie pandemii szczególnie należy docenić. Obok design klamki, który zawsze był istotny, warto zwrócić uwagę na materiał z którego klamki są wykonane. Proponujemy oryginalne klamki wykonane z litego brązu ( 98 % miedzi i 2% cyny ).

Kąpiel w miedzianej wannie doskonale pamiętamy z amerykańskich westernów. Teraz wanna miedziana niestety nie jest powszechna, a szkoda....

2006-2023 © STEPIM