STEPIM - Wnętrza

French Touch Concrete

  
 Home   >>   oferta    >>   blog    >>  modne płytki czyli jakie ?

Modne płytki, czyli jakie ?

Modne płytki to takie, które są odkryciem wzorniczym w jednym roku i jeszcze długo wzbudzają pozytywne emocje. Nadal są płytkami na czasie, mimo upływu kilku sezonów. Oczywiście pierwotny model zmienia się w zakresie kolorystyki, wymiarów czy powierzchni, ale nadal określamy je podobnie jak ten oryginalny.

Płytki cegiełki to topowy przykład modnych płytek

Oryginalnie miały wymiary 7 x 15 , były białe i zostały zastosowane w londyńskim, a potem paryskim metrze. Minęło ponad 100 lat i cegiełki są ciągle chętnie wybierane zarówno przez architektów, jak i inwestorów. Obecnie cegiełki mają kolory od bieli do czerni, mogą być błyszczące, matowe lub metalizowane. Określamy je jako cegiełki, chociaż występują w bardzo wielu formatach. Popularne wymiary to płytki 10 x 20, kafelki 5 x 20 czy długie płytki 5 x 40 cm, nazywane również listewkami. Powierzchnia cegiełek bywa falowana, brzegi są proste lub ondulowane. Najnowszą wariacją płytek cegiełek są płytki ze wzorami.

Płytki cegiełki są stale wybierane na ściany w łazienkach i na ściany w kuchniach.

zielone płytki cegiełki na ścianę Vogue Flauti

Zielone cegiełki Flauti Vogue z efektem 3d. Płytki są wklęsłe, płaskie i wypukłe

cegiełki z efektem majoliki Marca Corona Fregio

Białe cegiełki ze wzorem Fregio Marca Corona

Małe deseczki nazywane chevronami

Małe deseczki ze specjalnie ściętymi bokami w ceramice nazywane są chevronami. Płytki typu Chevron wywodzą się z oryginalnego, drewnianego parkietu. Najpopularniejsze są płytki chevron drewnopodobne w kolorach dębu czy jesionu. Zwyczajowo układa się je w jodełkę na podłodze w salonie, łazience, przedpokoju lub w kuchni. Mają różne wymiary, na przykład chevron 31,5 x 22 czy chevron 11 x 54. Nową wersję stanowią chevrony imitujące marmur. Chevrony imitujące marmur najchętniej układane są na ścianie i podłodze w łazienkach.

płytki drewnopodobne chevron ułożone w jodełkę Fap Fapnest

Płytki chevron jodełka Fapnest FAP Ceramica

chevrony marmuropodobne 3 d Flaviker Supreme Memories

Podpis pod zdjęciem: Chevron imitujący marmur Supreme Memories Flaviker z efektem płytki 3d

Płytki Lastryko są nadal na czasie

Pierwowzorem płytek lastryko jest terazzo. Terazzo to okładzina podłogowa produkowana metodą rzemieślniczą znana od setek latach. Oryginalne terazzo wytwarzane jest z cementu, barwników i fragmentów prawdziwego marmuru. Współczesne lastryko to gres z dekoracją w postaci różnych kamieni. Wybór płytek lastryko jest ogromny. Wśród propozycji znajdziemy lastryko wielokolorowe, bardzo dekoracyjne oraz lastryko w spokojnych beżach i szarościach. Włoskie płytki ceramiczne lastryko to efektowne gresy na podłogi do wnętrz nowoczesnych, a nawet wnętrz loftowych.

 Nowoczesne płytki lastryko Fioranese Schege Cenere

Płytki lastryko Schege Cenere Fioranese

Ciekawe płytki lastryko Fioranese Fio Ghaia Maxi Grigio

Kolorowe płytki lastryko Fio Ghaia Maxi Grigio Fioranese

Lastryko w kolorze jeans Savoia Marmette

Płytki lastryko Jeans Marmette Savoia Italia

Płytki historyczne nadal trendy

Płytki historyczne wywodzą się z tradycyjnych płytek cementowych. Są wielobarwne i z misternymi wzorami. Nowoczesna technologia dekorowania płytek ceramicznych sprawia, że niekiedy trudno je odróżnić od oryginalnych. Często są nazywane płytkami retro lub płytkami vintage, chociaż są układane w nowoczesnych wnętrzach.

Kolorowe płytki vintage ABK Play Carpet Multicolor

Płytki vintage Play Carpet Multicolor ABK

Płytki historyczne wzór dywanowy Mariner Ceramiche seria 900.

Płytka historyczna 900 Mariner Ceramiche

Jakie płytki ceramiczne będą modne w najbliższych sezonach ?

Włoskie płytki ceramiczne dlatego tak bardzo się podobają, ponieważ czerpią z tradycji to, co najpiękniejsze.