STEPIM - Wnętrza
French Touch Concrete
Home    >>   oferta    >>    blog   >>    płytki ceramiczne bezpieczne dla zdrowia

Nie lubisz płytek ? Co najmniej 11 zalet płytek ceramicznych sprawi, że zmienisz zdanie.

Zaleta nr 9 -

Płytki ceramiczne są bezpieczne dla naszego zdrowia.

Płytki ceramiczne nie emitują szkodliwych substancji lotnych. Płytki ceramiczne są całkowicie neutralne dla naszego zdrowia co oznacza, że nie wchodzą w reakcje z substancjami i produktami chemicznymi. W konsekwencji nie wytwarzane są substancje potencjalnie szkodliwe dla naszego zdrowia i środowiska.

Neutralny charakter płytek ceramicznych dotyczy zarówno płytek ściennych jak i płytek podłogowych. Neutralny dla zdrowia charakter płytek ceramicznych powinien być brany pod uwagę przy aranżacji wnętrz, szczególnie dla osób z problemami alergicznymi.

Wybierając materiał na ściany i podłogi należy zawsze sprawdzić czy dany produkt nie emituje lotnych związków organicznych . Lotne związki organiczne to obok smogu najczęściej występujący w naszych domach rodzaj zanieczyszczenia powietrza.

LZO można znaleźć w szeregu produktach używanych w domach np. farby na bazie rozpuszczalników, dywany, linoleum. Radzimy unikać materiałów na ściany i podłogi, które emitują LZO. Zawsze należy pytać sprzedawców czy istnieją dla nich jakieś bezpieczniejsze zamienniki .

dekoracja ścienna Kawaii Novoceram

Jako dekoracyjny akcent na ścianie w salonie może posłużyć tapeta, ale płytka ceramiczna jest bezpieczna dla naszego zdrowia. Novoceram dekoracja ścienna Kawaii.

 płytka drewnopodobna Elegance Savoia

Na podłogi w sypialniach często używane są panele podłogowe i dywany. Od niedawna produkuje się ceramiczne płytki drewnopodobne, które doskonale imitują fakturę drewna. Warto pamiętać, że płytki ceramiczne są bezpieczne dla naszego zdrowia. Savoia płytka drewnopodobna Elegance

2006-2023 © STEPIM